Wynajmując Tobie nasze mieszkania i lokale użytkowe kierujemy się zasadami i regułami. To ogranicza problemy.

 • Wszystko będzie legalne i zgodne z prawem. Zawsze otrzymasz umowę najmu. Nie przewidujemy innej możliwości.
 • Umowa jest zawierana na czas określony. W przypadku studentów na rok akademicki. Nie ma możliwości aby stroną umowy był rodzic studenta. Rodzic może być płatnikiem, nie ma z tym problemu.
 • Aby zachować transparentność preferujemy obrót pieniądza przez konta bankowe. Gotówkę przyjmujemy oczywiście za wydaniem Ci pisemnego potwierdzenia.
 • Zawsze przekazywany lokal będzie czysty i dokładnie sprzątnięty. Chcemy abyś w takim samym stanie oddał go nam na końcu trwania umowy. Jeśli nie chcesz sprzątać po sobie, nie ma problemu, to my to zrobimy za Ciebie. Za naszą pracę będziesz musiał nam zapłacić.
 • To dla nas bardzo ważne abyś był z nami w dniu przekazania lokalu. Przekazujesz nam lokal osobiście. Nie ma możliwości zostawienia klucza koleżance i wyjechania na wakacje bez formalnego przekazania lokalu. Z naszego doświadczenia wiemy, że to zrodzi problem.Oczywiście wcześniej ustalimy dzień przekazania tak aby nie kolidował z Twoimi planami. To dla nas bardzo ważne abyś był z nami w dniu przekazania lokalu.
 • W naszych lokalach nie mogą mieszkać, bez naszej wiedzy, osoby inne niż znane nam. Zrozum, że nasi goście zdecydowali się na wynajem lokalu w mieszkaniu dla np. max 3 osób a nie 5. Jeśli Twój chłopak lub dziewczyna, kolega, koleżanka chcą mieszkać 1-2 dni z Wami to musisz ustalić to wcześniej z innymi ludźmi, którzy mieszkają w tym mieszkaniu. Wszystko musi być jawne i dogadane PRZED a nie PO fakcie.
 • Rozumiemy, że jako studenci macie prawo do zabawy. Też kiedyś byliśmy nimi, znamy to. Nie mamy z tym żadnego problemu. Ustalcie z sąsiadami zasady zachowania i termin imprezy przed jej terminem. Pamiętajcie, aby po imprezie dokładnie sprzątnąć mieszkanie i sprzedać butelki. Uzyskane pieniądze przeznaczcie na kupno helikoptera.
 • W opłatach za media obowiązuje solidaryzm Najemców. Nie wnikamy jak Najemcy rozliczają te opłaty pomiędzy sobą. W tym zakresie stanowią dla Nas Stronę umowy razem.
 • Najemcy płacą za media w okresach miesięcznych na podstawie przekazanych danych licznikowych. Wszyscy otrzymują od nas szczegółowe rozliczenie tych opłat w pliku MS Excel.
 • Pobieramy kaucję w wysokości jednej opłaty za wynajem lokalu. Kaucja jest zwrotna na warunkach podanych w umowie. Kaucja nie służy do opłat za wynajem i media.
 • W razie problemów zawsze rozmawiamy aby je rozwiązać. Zawsze zakładamy, że problem można rozwiązać polubownie. Gdy to się nie uda szukamy innych rozwiązań.
 • W przypadku trudnych spraw związanych z uchylaniem się od płacenia za najem i media korzystamy z przepisów prawa.
 • Szanujemy Naszych Gości i tego samego oczekujemy od nich w kontaktach. Bardzo cenimy ludzi uczciwych i normalnych w zachowaniu.
 • Wszelkie ustalenia, nie wymagające podpisów, potwierdzamy i archiwizujemy z korespondencji mailowej.
 • Nie możemy tolerować żadnych aktów wandalizmu i chuligaństwa w naszych mieszkaniach.  Niszczenie majątku, wyposażenia, wyrzucanie mebli przez okna, palenie ognisk w pokojach,  kłótnie z sąsiadami z powodu niekulturalnego zachowania są nie dopuszczalne w naszych mieszkaniach. W takich przypadkach nasza relacja ulegnie też natychmiastowemu zakończeniu z wszelkimi konsekwencjami dla Ciebie.Nasze mieszkania nie są przeznaczone dla ludzi, którzy swoim zachowaniem utracą nasze zaufanie.
 • Od czasu do czasu umówimy się z Tobą na spotkanie w mieszkaniu. Zobaczymy czy  wszystko działa normalnie w mieszkaniu. To normalne podczas trwania umowy. Zawsze poinformujemy Cię o zamiarze spotkania. Nasze wizyty staramy się odbywać bardzo rzadko. W przypadkach związanych z bezpieczeństwem  możemy nie mieć czas na to. Wtedy wejdziemy do mieszkania natychmiast.
 • Musisz być świadomy, że wynajmujesz pokój lub mieszkanie. Nie wynajmujesz pokoju w hotelu. My nie świadczymy usług hotelowych w zakresie wynajmu pokoi. To dwa różne rodzaje wynajmu. Nie prowadzimy 24-godzinnej recepcji, nie mamy usługi room service, nie podnosimy telefonów zawsze np. o 22:35 lub w Wigilię przy kolacji. Nie przyjedziemy do Ciebie o 23:00 bo w mieszkaniu „wyskoczyły bezpieczniki” a Ty nie potrafisz ich włączyć. To nie hotel i armia ludzi do świadczenia usług związanych z pobytem w hotelu. Ty wynajmujesz pokój a cena wynajmu jest za tylko wynajem. Oczywiście rozumiemy, że nie wszyscy posiadają umiejętności związane z korzystaniem z mieszkań dlatego możesz zawsze zlecić nam wykonanie takiej usługi dla Ciebie za dodatkową opłatą, na przykład wymianę worka w odkurzaczu lub oczyszczenia syfonu brodzika prysznica zapchanego przez włosy, które wypadły podczas ich mycia. Chętnie pomożemy Ci abyś nie miał z tym problemu. W przypadkach związanych z bezpieczeństwem  lub zagrożeniem życia powyższa zasada nie obowiązuje. Wtedy pomożemy Ci natychmiast.